بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

0 739

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

لاغری وتناسب اندام یکی از آرزوهای افراد چاق می باشد . اگر تناسب اندام برای شما نیز مانند یک آرزو است با بهترین روش ها برای لاغری و تناسب اندام آشنا شوید. 

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

امروزه با رواج شهر نشینی و تغییر در سبک غذایی افراد بیشتری با معضل اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند.این افراد برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام کارهای سخت زیادی انجام می دهند. در این مقاله ما شما را با راه های کاهش وزن و لاغری آشنا می کنیم.تناسب اندام

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

تناسب اندام

بهترین روش های تناسب اندام را بشناسید

کاهش وزن نیازمند زمان کافی است‎
برای لاغری و رسیدن به اندامی متناسب همه افرادی که اضافه وزن دارند کارهای سخت بسیاری انجام می دهند. اما در این مقاله به شما بهترین و مهم ترین روش های لاغری را معرفی می کنیم

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

هترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

بهترین و مهم ترین روش های لاغری
نوشیدن یک لیوان آب آن هم قبل از خوردن یک وعده غذایی می تواند در مصرف کالری کمتر بسیار موثر باشد. بعضی اوقات احساس تشنگی با گرسنگی اشتباه تصور می شود. بنابراین اگر قبل از غذا خوردن آب بنوشید احساس گرسنگی کمتری می کنید و در نتیجه کمتر هم می خورید. معمولا مصرف انواع چای های گیاهی ( بدون شکر) و آب های طعم دار شده از جمله گزینه های مناسب برای بیشتر مصرف کردن مایعات به ویژه آب هستند. با این مقدمه، در ادامه به بهترین و مهم ترین راه های لاغری آشنا می شویم.

برای لاغری در خوردن اسنک های شبانه زیاده روی نکنید
درست بعد از خوردن شام است که معمولا بدون فکر و از سر افراط چیزی می خوریم. جلوی تلویزیون می نشینیم و بی توجه به مقدار کالری که مصرف می کنیم، فقط می خوریم. سعی کنید خوردن اسنک های بعد از شام را برای خود ممنوع کنید و یا از اسنک هایی استفاده کنید که کم کالری باشند. مثل:نصف فنجان بستنی کم چرب و یا خوردن مقداری شیرینی که تنها ۱۰۰ کالری داشته باشد.

هترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

 آیا تناسب اندام برای شما نیز مانند یک آرزوست؟

برای لاغری در طول روز میان وعده بخورید
احتمالا برای تان سخت خواهد بود هنگامی که احساس گرسنگی می کنید هیچ چیزی نخورید. بیشتر افرادی که در طول روز ۴ تا ۵ وعده غذایی کوچک یا همان میان وعده، مصرف می کنند کمتر احساس گرسنگی می کنند و می توانند خیلی راحت تر وزن خود را کنترل کنند. کافی است میزان غذایی را که روزانه مصرف می کنید به وعده های کوچک تر تقسیم کنید و در ساعات مختلف روز آن ها را بخورید. سعی کنید وعده شام تان را هم زودتر بخورید. خوردن غذا در ساعات پایانی شب و قبل از رفتن به تخت خواب به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

برای لاغری در هر وعده غذایی پروتئین مصرف کنید
ممکن است زمانی که پروتئین مصرف می کنید احساس رضایت بیشتری در مقایسه با خوردن کربوهیدرات ها داشته باشید. علاوه بر این خوردن پروتئین باعث می شود شما مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. پروتئین ها مامور حفظ و نگهداری عضلات بدن هم هستند. پس مصرف پروتئین های سالم مثل:گوشت، غذاهای دریایی، سفیده تخم مرغ، گیاه سویا، دانه های روغنی، حبوبات و ماست های کم چرب را در دستور غذایی خود قرار دهید.
برای لاغری از ادویه ها کمک بگیرید
طعم دار کردن غذاها می تواند احساس سیری و خرسندی در شما ایجاد کند. غذاهای پرادویه موجب کمتر غذا خوردن شما شود. ادویه ها و فلفل ها چاشنی غذا هستند و کم کالری، پس می توانید به جای استفاده از چربی ها برای طعم دار کردن غذا از آن ها استفاده کنید.

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

استفاده از میان وعده از بهترین شیوه ها برای تناسب اندام است.

برای لاغری همیشه صبحانه بخورید
حذف وعده صبحانه برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیست. بعضی از تحقیقات نشان می دهد، صبحانه نخوردن باعث می شود سخت تر وزن کم کنیم. دلیلش هم این است که وقتی صبحانه نمی خوریم در طول روز بیشتر احساس گرسنگی می کنیم و در نتیجه بیشتر هم غذا می خوریم. خوردن صبحانه ای سالم سرشار از فیبر مثل:میوه ها، خوراکی هایی که از غلات تهیه شده اند و با شیر به عنوان صبحانه مصرف می شوند و یا شیر و لبنیات کم چرب از بهترین گزینه ها هستند.

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

برای لاغری به مرور وزن کم کنید
واقع بینانه آن است که هفته ای تقریبا ۵۰۰ تا ۹۰۰ گرم وزن کم کنید. همان طور که زمان می برد تا دچار اضافه وزن شوید، کاهش وزن هم نیازمند زمان کافی است. پس منتظر نتیجه یک شبه نباشید. توقع بیش از حد داشتن می تواند موجب بی انگیزگی و مایوس شدن برای ادامه راه شود. نتیجه مفید از زمانی شروع می شود که تنها ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدن تان کم شود. فقط یک بار در هفته خودتان را وزن کنید اگر انتظار دارید با بیشتر وزن کردن، بیشتر هم لاغر شوید اشتباه می کنید. هر روز خود را وزن نکنید! این نوسانات و تغییرات سطحی می تواند باعث نا امیدی و دلسردی شما شود. تنها یکبار در هفته و در یک زمان معینِ روز خود را وزن کنید، برای هربار وزن کردن از یک لباس یکسان و یک ترازوی ثابت استفاده کنید.

خواب کافی در رسیدن به تناسب اندام تان موثر است

کسی که کم می خوابد، احساس بی حالی می کند و به همین دلیل سعی می کند با پرخوری این ضعف را جبران کند. ۷ تا ۸ ساعت خواب راحت داشته باشید و سعی کنید از نیم ساعت قبل از خواب با ابزارهایی مثل تلفن همراه، تبلت یا رایانه کار نکنید تا نور آنها مخل خواب شما نشود.

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

چای سبز کمکی برای تناسب اندام تان است

اگر می خواهید هرچه سریع تر از شر چربی های شکمی خلاص شوید، چای سبز بنوشید. چای سبز روند متابولیسم برای سوزاندن و دفع چربی شکم را تسریع می بخشد و به این ترتیب، هیکلی زیبا را به شما تقدیم می کند.

 

بهترین راه لاغری و تناسب اندام چیست؟

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.